Maszyny

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
odbudowa maszyn
Ostatnie lata nie są łaskawe dla osób, które chcą kupić maszynę. Pandemia nie przyczyniła się do poprawy tego stanu rzeczy. Obecnie ciężko nawet o dobrą maszynę używaną, nie mówiąc o tych od dealera. Dodatkowo kupując nową maszynę budowlaną, produkcyjną czy rolniczą, musimy pamiętać o fakcie ich długiego terminu dostawy. Oznacza to, że stracimy sezon, na który planowaliśmy ją zakupić. Przestoje negatywnie działają na nasz portfel, co tym bardziej zmusza do szukania alternatywnego wyjścia. Rozwiązaniem może być odbudowa maszyny, którą już mamy, czyli jej kompleksowy remont. Wbrew pozorom nie jest to bardzo kosztowny proces. Może on nas jednak uchronić przed potencjalnym ryzykiem kupowania, niejako w ciemno, zarówno maszyn używanych, jak i nowych.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

pompa
Dbanie o sprzęt rolniczy jest nieodzowną częścią prowadzenia działalności rocznej. Od niezawodności urządzeń zależy, czy uda się wykonać założone prace w danym terminie. Takie czynności jak regeneracja pompy do opryskiwaczy może odbyć się w warsztacie na terenie gospodarstwa, ale może również wymagać interwencji specjalisty.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

główne tractor 4575105 1920
Odpowiednie przygotowanie się do nowego sezonu oprysków jest istotne. Nikt nie lubi niespodziewanych awarii sprzętu, dlatego warto sprawdzić różne jego elementy. W przypadku opryskiwaczy mogą być to dysze, przewody, pompa do opryskiwacza, czasza kolektora, itp. Im więcej trudu włożymy w przygotowanie się do nowego sezonu, tym mniejsze będą szanse na nieprzyjemne niespodzianki.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

rozrzutnik pixabay com
Rozrzutnik to maszyna praktycznie nieodzowna w każdym gospodarstwie. Obecnie nie używa się ich wyłącznie do rozrzucania obornika na polu, ale i transportu materiałów czy paszy. Właśnie dlatego maszyny te muszą być wytrzymałe, ale i odpowiednio skonfigurowane. Dzięki temu można ich używać do wielu zadań i nie obawiać się, że przez to szybciej ulegną awarii. Przed samym zakupem, konieczne jest więc rozeznanie w ofercie i dobór zgodnie z indywidualnymi potrzebami.