Maszyny

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Części do maszyn rolniczych
Efektywna eksploatacja maszyn rolniczych, zarówno tych prostszych, jak i bardziej skomplikowanych, wymaga regularnego serwisowania, a przy okazji - dbania o wysoką jakość i żywotność akcesoriów i części zamiennych. Wyraźnie zwiększa to efektywność wykonywanych robót, a przede wszystkim - pozwala na uniknięcie awarii maszyny, zwiększając bezpieczeństwo jej użytkownika. A zatem - okresowe wymiany zużywających się podzespołów to priorytet w dbaniu o funkcjonalność sprzętu rolniczego. Jak dobrać odpowiednie części zastępcze, aby zachować żywotność maszyny i cieszyć się jej sprawnym działaniem przez długie lata?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Maszyny - sklep rolniczy
Rolnictwo w przeciągu ostatnich kilku dziesięcioleci przeszło olbrzymie przeobrażenia. Ma to związek z rozwojem technologicznym oraz z rosnącym zapotrzebowaniem na produkty rolne. Coraz mniej osób żyje na wsiach i ma dostęp do własnych wyrobów. Cywilizacja skupiona wokół innego trybu życia i charakteru pracy sprawia, że w nawet w podstawowe produkty trzeba zaopatrywać się w sklepach. To rosnące zapotrzebowanie sprawia, że sporo gospodarstw rolnych działa, jak firmy produkcyjne. Sprawia to, że potrzeba wielu maszyn rolniczych, aby móc działać sprawniej i przyspieszyć poszczególne etapy wykonywanych prac. 

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

hydraulika siłowa
Co to jest i do czego służy hydraulika siłowa? Jakie elementy wchodzą w skład układu hydrauliki siłowej? Gdzie hydraulika siłowa znajduje zastosowanie? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

opryskiwacz sadowniczy
Rozpylacze sadownicze to urządzenia, które na wyposażeniu powinien mieć każdy ogrodnik i sadownik. Dzięki niemu możliwe jest zapewnienie ochrony chemicznej roślinom. Opryskiwacz wykorzystać można też do nawożenia. Urządzenie te bez problemu można dziś kupić w sklepach ogrodniczych. Mimo ich solidności może się jednak zdarzyć, że przytrafi się awaria. W takiej sytuacji, zamiast kupować nowy rozpylacz sadowniczy, warto jedynie wymienić wadliwą część. Jakie części można wymieniać w opryskiwaczu?

 


Jak naprawić uszkodzony opryskiwacz?

Opryskiwacz sadowniczy pełni kluczową rolę w procesie ochrony roślin. Aby jednak oprysk mógł być wykonany skutecznie i precyzyjnie, musi on sprawnie działać. Gdy tak nie jest, praca staje się frustrująca, niewygodna i niewydajna. Awaria nie zawsze jednak oznacza, że należy wymieniać rozpylacz sadowniczy na nowy. Często uszkodzeniu ulega jedynie jedna część, którą prosto można wymienić. Lista wymiennych części do opryskiwacza jest długa i obejmuje m.in. tłoki, czasze, dysze, filtry, głowice, kielichy, kolana, kolektory, kołpaki, korpusy, króćce, manometry, membrany, mieszadła, rozdzielacze, rozpylacze, sitka, uszczelki, wkłady filtrów, wodziki, zawory króćców, zawory kulowe i zawory pompy. Te części do opryskiwacza można łatwo kupić w sklepie ogrodniczym, a ich cena jest o wiele niższa niż zakup nowego rozpylacza.

 

Rozpylacze sadownicze – najpopularniejsze części wymienna

  • Lanca teleskopowa – ta część najczęściej uszkadzana jest podczas przechowywania lub transportu rozpylaczy sadowniczych; do jej awarii może też dojść przy oprysku gęstych roślin; wymieniając lance teleskopową, dobrze jest sprawdzić jej zasięg – im on będzie większy, tym praca na urządzeniu będzie wygodniejsza; warto też wspomnieć, że wśród części zamiennych odnaleźć można uchwyt lancy oraz zespół końcówki lancy.
  • Pompka – jest to jedna z najczęściej kupowanych części wymiennych do rozpylaczy sadowniczych; najczęściej przyczyną jej uszkodzenia jest używanie zbyt dużej siły przy zakręceniu zbiornika; może się też zdarzyć, że po kilku latach używania pompka wyrobi się i nie będzie trzymać ciśnienia; wymiana pompki jest bardzo łatwa i można wykonać ją samodzielnie – wystarczy wykręcić starą i założyć nową; w profesjonalnych sklepach można kupić zarówno pompkę z uszczelką, jak i samą uszczelkę tzw. grzybek z witonu.
  • Wężyk podający ciecz – ta część może zostać uszkodzona przy transporcie lub podczas zimy, kiedy opryskiwacz nie jest dokładnie wyczyszczony; w sklepach z częściami do rozpylaczy dostępne są wężyki 11,5 metra oraz 4,5 metra, które są wygodniejsze w użytkowaniu.
  • Zawór bezpieczeństwa - zadaniem tej części rozpylacza jest wyrównanie ciśnienia, a przez to używanie mniejszej siły przy otwieraniu zbiornika; ta część rzadko ulega uszkodzeniu, warto jednak wiedzieć, że można ją wymienić; informacja ta będzie ważna przede wszystkim dla posiadaczy kilkuletnich rozpylaczy sadowniczych, w których czas i środki chemiczne wpłynęły na korozje sprężyn; wymiana zaworu na nowy wpłynie na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu.

Jaki silos do gospodarstwa wybrać?