Rośliny

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

komonica zwyczajna
Komonica zwyczajna i lucerna to rośliny z grupy motylkowatych drobnonasiennych. Są bogatym źródłem witamin i minerałów – w tym witamin K, A, B2, C i E oraz potasu, fosforu, magnezu i wapnia. Są wykorzystywane do produkcji paszy, aczkolwiek resztki pożniwne pozytywnie wpływają również na rozwój fauny i flory glebowej. Co warto o nich wiedzieć i czy komonica zwyczajna jest dobrą alternatywą lucerny? Wyjaśniamy.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
pexels mike 145685
Zima jest porą, podczas której całkiem spora część organizmów udaje się na spoczynek. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku roślin, które też rozpoczynają pewnego rodzaju hibernację. Naszym zadaniem jest zadbanie o to, aby nasz ogród ową hibernację mógł przetrwać bez żadnego uszczerbku. W takim wypadku przedstawimy wam porady ogrodnicze na zimę, do których z całą pewnością warto się zastosować, jeżeli chcesz cieszyć się przepięknym wiosennym widokiem rozkwitającego życia.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive

Gdy nadchodzi moment żniw, liczy się każda minuta sprzyjającej temu okresowi pogody. Każdy rolnik doskonale wie, że podczas podczas zbiorów nie wolno tracić cennego czasu np. na usuwanie awarii w maszynach, bądź na ich poważniejszą naprawę.