Uprawa

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Sztuka Sadzenia Malin
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak rozpocząć własną malinową plantację? Czy jesteś ciekawy, kiedy sadzić maliny aby osiągnąć najwyższe plony? Dobrze trafiłeś! Artykuł ten zapewni Ci szczegółowy przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci odkryć tajemnice prawidłowego sadzenia malin. Na przestrzeni lat, maliny stały się jednym z najpopularniejszych owoców na całym świecie, nie tylko ze względu na ich smak, ale również ze względu na ich liczne korzyści zdrowotne.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Środki ochrony roślin
Środki ochrony roślin, zwane również pestycydami, to preparaty stosowane w celu zwalczania szkodników, chorób roślin oraz chwastów. Definiuje się je jako substancje lub mieszaniny substancji, które mają na celu ochronę roślin przed negatywnym wpływem organizmów szkodliwych oraz zwiększenie plonów. Środki ochrony roślin mogą mieć różne formy, takie jak ciecze, proszki, granulaty czy aerozole, a ich składnikiem aktywnym może być chemikalia syntetyczne, jak i substancje naturalne. Stosowanie środków ochrony roślin jest powszechne w rolnictwie, sadownictwie, ogrodnictwie oraz w przemyśle spożywczym. W celu ochrony zdrowia ludzi i środowiska naturalnego, stosowanie środków ochrony roślin regulowane jest przez przepisy prawa.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

94e25426f41a3aef71db6d7fd4133e59
Jaki silos do gospodarstwa wybrać? Czym się kierować, decydując się na konkretny silos? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w poniższym artykule. 

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

szkodniki
Przechowywanie zbóż wiąże się z wieloma problemami, o których najczęściej nie myślą przeciętni zjadacze chleba. Jednym z nich są szkodniki zbożowe, które zdarzają się sporadycznie nie tylko w naszych kuchennych szafkach, ale mogą także pojawić się w wielkopowierzchniowych magazynach produktów spożywczych i zbożowych. Uniknięcie tego problemu jest oczywiście możliwe, jednak w praktyce okazuje się proste, kiedy wiemy, jakie są przyczyny tego zjawiska oraz jak rozpoznać konkretny rodzaj robaka. Pomoże również świadomość, jakie potencjalne straty wiążą się ze znalezieniem śladów bytowania szkodników zbożowych.