Uprawa

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
pexels christian heitz 842711
Zadbanie o swoje uprawy nie kończy się na nawożeniu pól i wysiewie. Podczas wzrostu roślin trzeba zapewnić im ochronę przed szkodnikami i chorobami. W innym przypadku należy spodziewać się słabych plonów. Pestycydy stosowane do tego zadania mogą przynieść jednak wiele szkód, jeżeli zostaną użyte w nadmiarze. Dzięki dobrodziejstwom współczesnych technologii rolniczych możliwe jest precyzyjne dostosowanie ilości używanych oprysków do zapotrzebowania roślin. Jest to milowy krok w kwestii zarówno dbania o środowisko, jak i o ludzkie zdrowie.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Uprawa warzyw – w ogródku przy domu, czy prowadzona na skalę przemysłową – to nie lada wyzwanie. Bez względu na to, czy decydujesz się hodować pomidory, marchew, czy sałatę, Twoim zbiorom zagrażają rozmaite agrofagi. Jednym z dobrych sposobów na ochronę plonów przed nimi jest odpowiednio dobrana siatka na warzywa. Zobacz, dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W najnowszym raporcie IUNG susza notowana jest na obszarze dziewięciu województw i pięciu rodzajach upraw. Niedobory wody dla roślin uprawnych są mniejsze niż w poprzednim okresie.