Zwierzęta

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Przepiórka japońska
Przepiórka japońska jest bardzo popularnym i powszechnie hodowanym gatunkiem drobiu. Z informacjami na temat jej hodowli zapoznać można się za pośrednictwem serwisu agrowies.pl. Ptaki te mogę być użytkowane na różne sposoby. Hodowcy w Europie oraz Stanach Zjednoczonych zainteresowani są głównie mięsem. Natomiast w Chinach, Japonii oraz Brazylii zainteresowanie dotyczy głównie jaj przepiórczych. Przepiórka japońska musi być hodowana w odpowiedni sposób. To na hodowcy ciąży również obowiązek zapewnienia jej właściwych warunków. Jak wygląda to w praktyce? Czy warto rozpocząć hodowlę i jakie korzyści się z nią wiążą?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Ruszta dla bydła
Każdy współczesny gospodarz wie, jak ważna jest techniczna obsługa rolnictwa. Dotyczy to również zwierząt, dla których powierzchnia stąpania ma więcej znaczenia, niż to się na pierwszy rzut oka wydaje. Chcesz wiedzieć więcej?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Chów zagrodowy to małe stado, które hodujemy na własne potrzeby. Mogą być to kury, indyki, ptactwo wodne, ale również świnie czy króliki. Mając przydomowe, tzw. zagrodowe stado, dbamy o to, by zwierzęta były zdrowe i jadły dobrej jakości paszę. Hodując zwierzęta na własny użytek, warto postawić na mieszanki skomponowane z naturalnych składników, bez antybiotyków, sztucznych barwników i tzw. dodatków „E”. Takimi paszami są produkty marki EKOPLON Szczęśliwa Farma. Jest to kompozycja wyłącznie naturalnych składników, oparta na zielarskiej wiedzy z dawnych lat, którą wykorzystywali nasi przodkowie.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

winie 12.2020
Hodowcy często zastanawiają się czy dalsze zajmowanie się świniami będzie opłacalne i czy warto dalej prowadzić hodowlę. Jest to bezpośrednio związane z intensyfikacją produkcji zwierzęcej i cenami żywca. Masowa produkcja oraz niska cena- to wydawać by się mogło warunek przetrwania na tym rynku. Jednak czy do końca sytuacja w tej branży jest tak wydawać by się mogło beznadziejna? Nasz artykuł potwierdza, że jest zupełnie odwrotnie!