Zwierzęta

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Chów zagrodowy to małe stado, które hodujemy na własne potrzeby. Mogą być to kury, indyki, ptactwo wodne, ale również świnie czy króliki. Mając przydomowe, tzw. zagrodowe stado, dbamy o to, by zwierzęta były zdrowe i jadły dobrej jakości paszę. Hodując zwierzęta na własny użytek, warto postawić na mieszanki skomponowane z naturalnych składników, bez antybiotyków, sztucznych barwników i tzw. dodatków „E”. Takimi paszami są produkty marki EKOPLON Szczęśliwa Farma. Jest to kompozycja wyłącznie naturalnych składników, oparta na zielarskiej wiedzy z dawnych lat, którą wykorzystywali nasi przodkowie.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

winie 12.2020
Hodowcy często zastanawiają się czy dalsze zajmowanie się świniami będzie opłacalne i czy warto dalej prowadzić hodowlę. Jest to bezpośrednio związane z intensyfikacją produkcji zwierzęcej i cenami żywca. Masowa produkcja oraz niska cena- to wydawać by się mogło warunek przetrwania na tym rynku. Jednak czy do końca sytuacja w tej branży jest tak wydawać by się mogło beznadziejna? Nasz artykuł potwierdza, że jest zupełnie odwrotnie!Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

photographer animal photography dog 58997
Śmierć pupila jest trudnym wydarzeniem dla każdego właściciela. Zdajemy sobie sprawę, że zwierzęta żyją krótko, ale mimo wszystko ich odejście jest zawsze niespodziewane i pełne bólu. Jak godnie pożegnać czworonoga, który był członkiem rodziny? Kremacja psa jest etycznym i zgodnym z prawem rozwiązaniem, które pozwoli na odejście pupila w szacunku i miłości.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Według Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej POLPIG wykluczone jest wypuszczanie świń na wybiegi, gdyż zwiększa to ryzyko rozprzestrzeniania się ASF. Także zasady izolacji trzody chlewnej w budynkach powinny być identyczne w całym kraju.