Aktualności

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
główne sundayenergy 1
Zieloną energią nazywamy energię elektryczną, która pozyskiwana jest poprzez specjalne instalacje fotowoltaiczne wytwarzające ją ze źródeł odnawialnych, takich jak woda bądź słońce. Energia wytwarzana w tradycyjnych elektrowniach produkuje niezwykle szkodliwy dwutlenek węgla oraz toksyczne spaliny wpływające negatywnie na nasze zdrowie, a nawet i życie. W większych miastach problem związany ze smogiem unoszącym się w powietrzu uniemożliwia mieszkańcom normalne funkcjonowanie oraz spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Coraz więcej osób boryka się z problemami zdrowotnymi, takimi jak np. astma czy też różnego rodzaju alergiami spowodowanymi zanieczyszczonym powietrzem. Jednym ze sposobów, który może zaradzić obecnej sytuacji jest przede wszystkimi ograniczenie pracy elektrowni jądrowej na rzecz instalacji fotowoltaicznych. 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

city
Polsce pojęcie zarządzanie infrastrukturą (Facility Menagement, FM) jest obecnie bardzo popularne. Należy do jednych z najważniejszych sektorów biznesu i szybko wkracza również w pole zarządzania nieruchomościami. Wiele również firm pomału zaczyna sobie uświadamiać, że FM ma potencjał oszczędności oraz bezpieczeństwa. Czym jest zarządzanie infrastrukturą i co wchodzi w jego zakres, dowiesz się z poniższego artykułu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Bez tytułu
Rusza druga edycja internetowych spotkań „e-seciowanie” po tym, jak pierwsza zakończyła się absolutnym sukcesem!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
agrivi logo vector
17 listopada 2020 r. | AGRIVI, działająca globalnie spółka z sektora agtech (nowoczesne rozwiązania informatyczne przeznaczone na potrzeby sektora rolnego), oferująca klientom zaawansowaną platformę do zarządzania gospodarstwami rolnymi, zapewniła sobie finansowanie w wysokości 4 mln euro w ramach rundy A projektu realizowanego przez bałkański fundusz venture capital South Central Ventures, Europejski Fundusz Inwestycyjny i Chorwacki Bank Odbudowy i Rozwoju. W finansowaniu udział również wzięły AgriTech Hub, polski fundusz venture capital oraz fundusze Fil Rouge Capital. Pozyskany kapitał umożliwi spółce AGRIVI skuteczniejsze konkurowanie w Polsce, na innych kluczowych rynkach europejskich i w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze