Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

rozrzutnik pixabay com
Rozrzutnik to maszyna praktycznie nieodzowna w każdym gospodarstwie. Obecnie nie używa się ich wyłącznie do rozrzucania obornika na polu, ale i transportu materiałów czy paszy. Właśnie dlatego maszyny te muszą być wytrzymałe, ale i odpowiednio skonfigurowane. Dzięki temu można ich używać do wielu zadań i nie obawiać się, że przez to szybciej ulegną awarii. Przed samym zakupem, konieczne jest więc rozeznanie w ofercie i dobór zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

 

Elementy dostosowane do potrzeb

Na samym początku postawmy na wybór odpowiedniego adaptera, który ma znaczący wpływ na użytkowanie maszyny. Adapter pionowy to idealne rozwiązanie, jeśli głównym zadaniem rozrzutnika będzie transport obornika i jego rozrzut. Wały poziome natomiast to rozwiązanie do rozrzucania materiałów nieco lżejszych i mniej zbrylonych. Idealnie sprawdzą się w przypadku wywozu wapna, obornika kurzego czy zielonki na paszę.

Mówiąc o adapterach nie możemy zapomnieć o zasuwie adapterów, która uniemożliwia wydostanie się transportowanych materiałów na zewnątrz. Dzięki temu zyskujemy większy porządek pracy, ale i możemy użyć rozrzutnika do transportu. Innym wysoce przydatnym rozwiązaniem w transporcie materiałów przy pomocy rozrzutnika jest montaż tylnej przystawki. Specjalnie wyprofilowana tylna burta sprawia, że zwiększamy ładowność, a co za tym idzie, zmniejszamy koszty. Element ten montowany jest w zastępstwie adapterów, dzięki czemu idealnie sprawdza się do transportu zielonek i paszy podczas zbiorów.

Oczywiście nie są to jedyne dodatki, w jakie można wyposażyć swój rozrzutnik. Bardzo dużo zależy tutaj od indywidualnych potrzeb i możliwości danego producenta. Kluczem do zadowolenia jest bowiem określenie swoich potrzeb, co pozwala idealnie dostosować wszystkie parametry. Dodatkowe ogumienie, lepsze systemy zabezpieczeń to zaledwie kilka oferowanych możliwości.  

 

Wysokiej jakości zamiennik

Jest to o tyle istotne, że znacząco wpływa na żywotność maszyny i komfort jej użytkowania. Działa ona zazwyczaj w dość trudnych warunkach i jest narażona na korozję, dlatego też tak istotne jest odpowiednie konserwowanie po każdym sezonie. Rozrzutnik obornika powinniśmy dokładnie oczyścić z resztek obornika i zabrudzeń. Dodatkowo warto również sprawdzić kondycję napędu i podajnika podłogowego i wałów, które są sercem każdego rozrzutnika. Warto wymienić wtedy zużyte elementy, na nowe, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie pracy i niechcianych awarii podczas sezonu. Przy naprawach konieczne jest wykorzystanie renomowanych narzędzi i elementów. Części AGTECH do rozrzutnika to gwarancja zadowolenia i najwyższej jakości.

Firma ta od lat tworzy bowiem części zamienne do wszystkich najpopularniejszych modeli. Wszystko, co oferują to wysokiej jakości materiały i nieskazitelne wykonanie, dzięki czemu, mamy pewność, że to, co zamontujemy, będzie działać bez zarzutu. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko będzie działać tak jak powinno. Aspektem, który przemawia za zakupem produktów tej marki, jest również konkurencyjna cena idąca w parze z wysoką jakością.