Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

spodniewojskoweSpodnie wojskowe to jeden z tych elementów militarnej garderoby, które szturmem podbiły rynek mody cywilnej.

 

W sklepach odzieżowych znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju bojówek oraz spodni w wojskowym kamuflażem, które nawiązują stylistycznie do oryginalnych elementów umundurowania. Prawdziwe spodnie wojskowe wyróżniają się jednak czymś więcej, niż charakterystycznym krojem. Mają spełniać swoje zadanie w ekstremalnie trudnych warunkach, dlatego są niezwykle wytrzymałe i praktyczne.

 

Spodnie do zadań specjalnych

Spodnie wojskowe mają wielowiekową historię. Ich charakterystyczny krój ukształtował się jednak zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Od tego czasu jest systematycznie udoskonalany. Postęp techniczny sprawia, że tego typu odzież jest wykonywana z coraz bardziej nowoczesnych materiałów. Tkaniny, z których szyte są spodnie dla żołnierzy, są odporne na przetarcia i rozdarcia oraz wielokrotne pranie. Zapewniają przy tym odpowiedni komfort termiczny – skutecznie chronią nawet przed dużym mrozem, ale sprawdzają się również w cieplejsze dni, zapewniając dobrą wentylację i odprowadzanie nadmiaru wilgoci z powierzchni ciała. Niektóre spodnie wyposażone są w nowoczesne membrany, które dobrze chronią przed deszczem, śniegiem oraz wiatrem.

 

Oryginalny krój i nowoczesne rozwiązania

Nowoczesne spodnie wojskowe wyposażone są również w szereg funkcjonalnych rozwiązań. Luźny krój nie krępuje ruchów i zapewnia wygodę w każdych warunkach. Obszerne kieszenie pozwalają na przechowywanie w nich wielu podręcznych akcesoriów. Tego rodzaju odzież pozwala też zwykle na montaż ochraniaczy na kolana. Wygodne ściągacze w pasie i nogawkach umożliwiają łatwe dopasowanie spodni do kształtu ciała.

 

Spodnie wojskowe i ich rodzaje

Warto pamiętać, że spodnie wojskowe występują w wielu różnych odsłonach. Do wyboru mamy spodnie do munduru polowego oraz galowego. Możemy też wybierać wśród modeli przeznaczonych na zimę bądź cieplejsze sezony. Tego rodzaju odzież różni się też barwą i wzorem tkanin. Wśród nich są spodnie w jednolitym kolorze (np. czarnym, oliwkowym lub khaki), a także spodnie z kamuflażem (np. leśnym, pustynnym lub zimowy