Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 
pexels christian heitz 842711
Zadbanie o swoje uprawy nie kończy się na nawożeniu pól i wysiewie. Podczas wzrostu roślin trzeba zapewnić im ochronę przed szkodnikami i chorobami. W innym przypadku należy spodziewać się słabych plonów. Pestycydy stosowane do tego zadania mogą przynieść jednak wiele szkód, jeżeli zostaną użyte w nadmiarze. Dzięki dobrodziejstwom współczesnych technologii rolniczych możliwe jest precyzyjne dostosowanie ilości używanych oprysków do zapotrzebowania roślin. Jest to milowy krok w kwestii zarówno dbania o środowisko, jak i o ludzkie zdrowie.

 

 

 

 

Jak wygląda nowoczesna uprawa roślin?

Uprawa roślin w dzisiejszych czasach uwzględnia maksymalizację zysków produkcyjnych przy równoczesnym obniżaniu kosztów uprawy. By było to możliwe należy uwzględnić indywidualne warunki panujące na danym polu i dostosować pod nie środki ochrony roślin. Nowoczesna uprawa roślin wiążę się bezpośrednio z inwestycją w sprzęt przeznaczony do rolnictwa precyzyjnego. Zaletami tego typu rozwiązań jest między innymi ograniczenie do niezbędnego minimum stosowanych pestycydów, co przekłada się zarówno na ograniczenie zanieczyszczeń środowiska, jak i oszczędność pieniędzy. Precyzyjne opryski miejscowe pozwalają na szybszą i wydajniejszą pracę w polu. Wykorzystanie technologii rolnictwa precyzyjnego pozwala też oszacować wydajność i rentowność danego gruntu oraz pomaga rozplanować jego użycie.

 

Wsparcie w uprawie roślin przy użyciu zaawansowanych technologii

Nowoczesna uprawa wymaga sprzętu, który przystosowany jest pod inteligentne technologie. Opryskiwacze dostosowane pod precyzyjne rolnictwo sterowane są przy pomocy kontrolera ze stosowną aplikacją. Pozwala on na korzystanie z mapy plonów i systemu nawigacji GPS, co pozwala na bieżącą kontrolę stanu oprysku pola. Wsparcie w uprawie roślin w tej postaci pozwala na maksymalnie wydajną pracę. Dzięki dokładnym analizom gruntu i parametrów roślin wgranych do pamięci terminala, inteligentne systemy dbają o to, by każdy fragment pola otrzymał odpowiednią dawkę oprysku. Pozwala to na oszczędność środków ochrony roślin i zwiększenie wydajności pracy, gdyż dzięki opryskowi miejscowemu są one rozpylane tylko tam, gdzie jest to wymagane. 


Nowoczesne techniki uprawiania roślin to inwestycja

Nowoczesne techniki uprawiania roślin wymagają inwestycji w specjalistyczny sprzęt. Jest to jednak rozwiązanie, które może zwrócić się szybko, zwłaszcza przy dużych areałach. Odczuwalnie przyczynia się też do ochrony środowiska i polepszenia jakości plonów. 

Odwiedź stronę isobus.pl, jeżeli jesteś zainteresowany innowacyjnym sprzętem i technologiami przeznaczonymi do precyzyjnej ochrony upraw.