Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Chów zagrodowy to małe stado, które hodujemy na własne potrzeby. Mogą być to kury, indyki, ptactwo wodne, ale również świnie czy króliki. Mając przydomowe, tzw. zagrodowe stado, dbamy o to, by zwierzęta były zdrowe i jadły dobrej jakości paszę. Hodując zwierzęta na własny użytek, warto postawić na mieszanki skomponowane z naturalnych składników, bez antybiotyków, sztucznych barwników i tzw. dodatków „E”. Takimi paszami są produkty marki EKOPLON Szczęśliwa Farma. Jest to kompozycja wyłącznie naturalnych składników, oparta na zielarskiej wiedzy z dawnych lat, którą wykorzystywali nasi przodkowie.

 

 

Chów zagrodowy to stada hodowane przydomowo, głównie na własny użytek. Aby nasze zwierzęta były zdrowe, musimy pamiętać o tym, by miały stały dostęp do świeżej wody, powierzchnia bytowania była dostosowana do ich potrzeb, budynek, poidła i karmidła były czyste i, przede wszystkim, by dostawały wysokojakościową paszę. Warto postawić na pasze o naturalnym, roślinnym składzie! Pasza oczywiście musi być również dostosowana do potrzeb zwierząt – co innego będzie jeść drób, a co innego króliki czy prosięta.

W hodowli trzody niezwykle ważny jest pierwszy etap życia. Dobrze odżywione i zdrowe prosięta rokują na przyszłość, dlatego bardzo istotne jest, aby były odpowiednio żywione od pierwszych dni. Po odstawieniu prosiąt od lochy warto podawać im prestartery PROSIAK. PROSIAK JEDYNKA można podawać już od 5 dnia życia – pasza ta zapobiega biegunkom i utracie masy ciała przy odsadzeniu prosięcia od matki. PROSIAK DWÓJKA przeznaczony jest dla starszych prosiąt, takich, które osiągnęły już masę 15 kg. Dzięki stosowaniu pasz Szczęśliwa Farma nasze prosięta będą zdrowe, a ich wzrost będzie zrównoważony.

Pasze PROSIAK oparte są na naturalnych składnikach z dodatkiem kompleksu ziołowego. Zawierają odpowiednią kompozycję składników pokarmowych – w tym kompleks witamin A, D3 i E z aktywnymi flawonoidami. Mieszanki pozbawione są dodatków „E” i są bardzo chętnie zjadane przez prosięta!

 

Pasza dla królików

Przewód pokarmowy królików jest bardzo delikatny, dlatego hodując te zwierzęta, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by pasza, którą podajemy, była dobrze przyswajalna dla zwierząt i o odpowiednio wysokiej jakości. Mieszanki EKOPLON Królik WZROST i Królik TUCZ mają nie tylko doskonale dobrane składniki, ale także odpowiednią strukturę. Dzięki najwyższej jakości surowca uzyskujemy paszę bez antybiotyków, dodatków „E”, która doskonale wpływa na zdrowotność i prawidłowy wzrost królików. Odpowiednia opieka nad królikami oraz dobrze zbilansowana pasza wysokiej jakości mają wpływ na dobre wyniki produkcyjne i smaczną tuszkę.

 

Pasza dla drobiu zagrodowego

Drób zagrodowy to szerokie pojęcie, obejmujące zarówno kury, jak i indyki, gęsi czy kaczki. Każdy z tych ptaków ma odmienne potrzeby żywieniowe – różnice występują nawet wśród tych samych gatunków, ze względu na to, w jakim celu je hodujemy. Warto zatem zastanowić się, po co utrzymujemy stado zagrodowe i dostosować paszę do drobiu, który hodujemy.

Kury można hodować zarówno na mięso, jak i na jaja. Do celu hodowli warto dopasować rasę – jeżeli hodujemy kury z przeznaczeniem na mięso, powinniśmy zdecydować się na brojlery. W przypadku niosek kury są drobniejsze i nie potrzebują intensywnie rosnąć. Zależnie od tego, czy wybierzemy chów na mięso, czy jajka, powinniśmy dostosować pod tym kątem żywienie ptactwa. Odpowiednie pasze Szczęśliwa Farma dla drobiu zagrodowego zawierają naturalne dodatki ziołowe, które chronią przed kokcydiozą.

Mieszanki paszowe dla brojlerów Szczęśliwa Farma zapewniają nie tylko dużą i smaczną tuszkę, ale przede wszystkim optymalny rozwój. Podzielone są na trzy etapy, które są dostosowane do rozwoju kury: STARTER, GROWER I FINISZER. Pasza oparta jest na naturalnych składnikach, wzbogaconych kompleksem ziołowym – nie zawiera antybiotyków, sztucznych barwników ani tzw. dodatków „E”.

W przypadku żywienia kur niosek firma EKOPLON proponuje żywienie trzyetapowe paszami: Pisklak, Kurczak, Kurka Złotopiórka. Stosowanie pasz zapewnia optymalny rozwój i uzupełnienie odpowiednich składników odżywczych na każdym etapie rozwoju kury – dzięki temu uzyskujemy duże, smaczne jajko o twardej skorupie i naturalnie wybarwione żółtko. Kury niosą długo, a stado zachowuje zdrowie. To wszystko dzięki naturalnej paszy pozbawionej sztucznych wzmacniaczy i zielonym rozwiązaniom EKOPLON.

 

Pasza dla indyków i drobiu wodnego

Indyki, gęsi i kaczki to ptactwo chętnie hodowane w małych gospodarstwach zagrodowych. Poza zapewnieniem odpowiednich warunków bytowych, czyli odpowiedniej higieny, miejsca, opieki weterynaryjnej, warto postawić na paszę o dobrym składzie, bez dodatkowych ulepszaczy, takich jak sztuczne aromaty czy antybiotyki.

Firma EKOPLON stworzyła linię dedykowaną indykom. Pasze Szczęśliwa Farma podzielone są na trzy etapy: STARTER, GROWER i FINISZER, które dostosowane są odpowiednio do wieku i rozwoju indyka. Dzięki ich stosowaniu uzyskamy zdrowe stado o doskonałym umięśnieniu i silnym kośćcu, a w efekcie smaczną i dorodną tuszkę.

 

Gęsi i kaczki są nazywane ptactwem wodnym, choć mogą funkcjonować też w innych warunkach. Warto zapewnić im jednak chociaż mały staw – dzięki niemu ptaki mogą pozbyć się z piór różnych, groźnych dla zdrowia pasożytów oraz schłodzić się w wyjątkowo upalne dni. Poza dostępem do wody i stworzeniem odpowiednich warunków bytowych, kaczki i gęsi powinny dostawać wysokojakościową paszę. Pasza Szczęśliwa Farma dla gęsi i kaczek skomponowana w wygodnej do podawania kruszonce to doskonały balans naturalnych składników odżywczych, brak sztucznych dodatków i antybiotyków oraz aktywne flawonoidy. Zapewnia wysokiej jakości tuszkę, a także doskonałe upierzenie.

Chów zagrodowy możemy prowadzić przy niemal każdym wiejskim lub podmiejskim gospodarstwie. Wystarczy, że wybierzemy cel naszej hodowli, dostosujemy warunki potrzebne dla zwierząt i dobierzemy odpowiedni pokarm. Pasze Szczęśliwa Farma EKOPLON oparte są na tradycyjnych recepturach z dodatkiem kompleksu ziołowego, marchewki i aktywnych flawonoidów. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy hodują trzodę, króliki czy drób.