Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

kombajn
Pokrowce z plandeki to bardzo popularne rozwiązanie ochronne zapobiegające niszczeniu przedmiotów czy maszyn. Kaptury z plandeki to nie tylko zabezpieczenie przed kurzem i brudem w pomieszczeniach zamkniętych ale również, ochrona przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi na zewnątrz. Dlatego niezależnie od miejsca przechowywania pokrowce są niezwykle pomocne. Przede wszystkim są niezbędne tam, gdzie zachodzi potrzeba zakrycia sprzętu przed deszczem, śniegiem, słońcem czy wiatrem, gdyż czynniki te przyspieszają degradację wyeksponowanych na nie maszyn.

 

Jaką plandekę wybrać ?

Każda plandeka będzie w 100% wodoszczelna i zapewni ochronę przed pozostałymi warunkami otoczenia. Jednak gramatura tkaniny będzie ściśle powiązana z wytrzymałością plandeki na uszkodzenia. Jest to ważne, gdyż przerwanie ciągłości materiału obniża skuteczność ochrony zwłaszcza przed wodą. Natomiast nie mniej ważne są koszty zakupu. Dlatego możemy wybrać pomiędzy wersją ekonomiczną:

-pokrowiec PE (PP) 200g/m2, lekki, skuteczny, ale cieńszy i

-pokrowiec PCV 650g/m2 droższy, ale grubszy i bardziej solidny.

Biorąc pod uwagę częste zdejmowanie i zakładanie pokrowca na maszyny istnieje zwiększone prawdopodobieństw uszkodzenia materiału. Dlatego zdecydowanie polecamy pokrowce PCV jako bardziej trwałe i wytrzymałe. Mimo, że cena jest wyższa to wytrzymałość zdecydowanie lepsza.

 

Pokrowce na wymiar

Ze względu na to, że każda maszyna ma inne gabaryty najlepiej zlecić wykonanie pokrowca na wymiar. Nie należy zapominać o doliczeniu naddatku materiału, gdyż podając wymiar maszyny może zabraknąć nam luzu do założenia. Ponadto decydując się na kaptur z plandeki na wymiar mamy również możliwość wyboru koloru, a także rodzaju okuć. Wykonanie pokrowca na wymiar zapewnia właściwe dopasowanie, ale nie jest to produkt dostępny od ręki. Czas realizacji to ok tydzień.

 

Gdzie kupić pokrowce ?

Wiedząc jakiego produktu szukamy będzie nam łatwiej znaleźć producenta. Potrzebujemy mieć określony: wymiar, rodzaj materiału i ilość sztuk. Warto złożyć zapytanie do kliku firm. Na stronie www.firmadp.pl można zapytać o ofertę, a jeśli zdecydujemy się na zamówienie to otrzymamy plandekę na wskazany adres, gdyż firma działa na cała Polskę.